Прем’єр-міністр Чехії: “В Європі немає місця для афганських біженців”

Світ
9 Вересня 2021, 16:37

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив 7 вересня, що афганські біженці мають залишитися в Афганістані або сусідніх країнах. "Для них дійсно немає місця в Європі", – сказав Бабіш після зустрічі зі своїми австрійським та словацьким колегами в чеському місті Ледніце.

 

"Варіант полягає в тому, щоб, як і в минулому, провести з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом переговори, але я не думаю, що це хороша альтернатива. Кращий варіант – це рішення, яке призвело б до того, щоб люди залишилися в Афганістані", – заявив він.

 

Читайте також: Vox: Що ускладнює вивезення афганських біженців до США

 

Канцлер Австрії Себастьян Курц указав, що його країна виділила 21,3 мільйона доларів на допомогу афганцям у сусідніх з Афганістаном країнах. "Ми спробуємо пом’якшити їхні страждання, але ми погоджуємося, що 2015 рік не має повторитися. Ми проти нелегальної міграції, і ми боротимемося з торговцями людьми. Нам потрібно шукати рішення в регіоні, а не викликати чергову втечу населення до Європи", – наголосив австрійський лідер.

 

Чехія, Австрія та Словаччина разом із колегами-членами ЄС Польщею та Угорщиною давно декларують жорстку позицію щодо міграції, що призвело до глибокого розколу між країнами Євросоюзу щодо розподілу біженців.

 

Захоплення Афганістану талібами в серпні викликало побоювання повторення міграційної кризи в Європі 2015 року, коли до ЄС прибув понад мільйон людей, які рятувалися від війни та бідності на Близькому Сході.