Прем’єр Ізраїлю оголосив, що готовий укласти мир з Палестиною

27 Вересня 2018, 22:54

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу повідомив, що спільна загроза з боку Ірану зблизила Ізраїль та деякі арабські країни, і зараз є можливість укласти з ними мир, зокрема із Палестиною. Про це він заявив на загальних дебатах високого рівня 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

 

"Маю зробити важливе зізнання, можливо це вас здивує: один позитивний наслідок ядерної угоди (щодо Ірану – Ред.) все ж був. У результаті цього Ізраїль і багато арабських держав стали ближчими і дружніми до такого ступеня, якого я не бачив за своє життя і що було складно навіть уявити кілька років тому. Коли є загроза і коли з'являється дружба, з такими ж, хто стикнувся з такою ж загрозою, то ця дружба наростає, дружба, в якій Ізраїль може допомогти своїм друзями. І Ізраїль може йти далі і Єгипту, і Йорданії. Ми можемо йти до миру з іншими арабськими державами, включаючи Палестину", – наголосив Нетаньягу.

 

Крім того, він додав, Ізраїль та багато арабських країн вдячні президенту США Дональду Трампу за вихід з ядерної угоди з Іраном, який, за його словами, продовжує приховано розвивати свою ядерну програму.

 

Як повідомлялося, 26 вересня президент США Дональд Трамп повідомив, що в найближчі два-три місяці планує оприлюднити план мирного врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту.

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

 

19 вересня спецпредставник США по Ірану Брайан Гук повідомив, що Вашингтон залишається відкритим для переговорів з Іраном щодо укладення нового договору замість ядерної угоди, укладеної в 2015 році з шістьма світовими державами.