Прем’єр Іраку пообіцяв завдати фатального удару по ІДІЛ

29 Грудня 2015, 11:58

Після звільнення урядовими військами міста Рамаді, прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив, що Ісламська держава буде повністю витіснена із країни. Про це повідомляє BBC.

У телевізійному виступі аль-Абаді пообіцяв повернути друге за величиною місто Іраку Мосул, наголошуючи, що це буде «фатальний та останній» удар по ІД.

Звільнення Рамаді привітав держсекретар США Джон Керрі, який зазначив, що Ісламська держава дістала серйозну поразку. «У той час як Рамаді ще не у повній безпеці і окремі частини міста ще потрібно звільнити, національний прапор Іраку майоріє над урядовим центром провінції, а ворожі сили зазнали серйозної поразки», – заявив Керрі.

Джихадисти захопили Рамаді у травні 2015, завдавши важкої поразки іракській армії. Урядові війська Іраку вели боротьбу з метою повернення міста – близько 90 км на захід від столиці, Багдада – протягом декількох тижнів. Місцеве телебачення у понеділок, 28 грудня, показало, як військовослужбовці піднімають іракський прапор над урядовим комплексом у центрі Рамаді.

Речник збройних сил Іраку, бригадний генерал Ях'я Расул наголосив, що урядові сили звільнили Рамаді внаслідок «епічної» перемоги. Іракські офіційні особи досі не оприлюднили даних відносно числа загиблих.

«2016 стане роком великої і остаточної перемоги, коли присутність Ісламської держави в Іраку буде припинена», – заявив Хайдер аль-Абаді під час виступу на державному телебаченні. «Ми збираємось звільнити Мосул і це буде фатальним та останнім удар по ІД», – додав прем’єр.

Битва за Рамаді – головне місто переважно сунітської провінції Анбар – відбувалася за підтримки повітряних ударів силами очолюваної США коаліції. Міністр оборони Сполучених Штатів Ештон Картер заявив, що вигнання Ісламської держави з міста стало «значним крок вперед у кампанії зі знищення цієї варварської групи».

Як повідомлялося, армія Іраку звільнила від ІДІЛ місто Рамаді.