Прем'єр-міністр Японії закликав «народ Японії об'єднатися перед лицем національної загрози».
За словами Кана, за останні дні в Японії вдалося врятувати 12 тис. осіб, постраждалих від підземних поштовхів і цунамі. Кан закликав співгромадян ліквідувати наслідки стихійного лиха і створити «нову Японію».
Офіційне число загиблих перевищило тисячу чоловік, хоча начальник поліції префектури Міягі визнав, що тільки в цій префектурі загинули близько 10 тисяч чоловік. Офіційно у цій префектурі підтвердили загибель триста сімдесяти дев'яти людей.
В операції задіяні сто тисяч військових, дві з половиною тисячі поліцейських та дві сотні медичних бригад. До них долучалися спеціалісти з різних країн світу.
Місто Сендай, що найбільш розрушилося від удару землетрусу та хвиль цунамі, рятують від пожежі. Горить порт. Вогонь спалахнув у сховищі з пальним ще у п'ятницю і загасити його не вдається дотепер.
Зруйновані будинки, потрощені автівки та повалені дерева. Такий вигляд мають більшість префектур північно-східної частини країни, по якій вдарила десятиметрова хвиля цунамі. Врятованим бракує харчів і питної води. На заправках подекуди немає пального.
Чотири мільйони родин мають проблеми з електропостачанням на острові Хонсю. Перебої з електрикою почалися через закриття ядерної установки «Фукусіма» і триватимуть щонайменше до кінця квітня.
У телезверненні пан Кан наголосив, що ситуація на АЕС у Фукусімі залишається важкою. Раніше японська влада застерегла про можливість там ще одного вибуху.
Надзвичайний стан оголосили на ще одній АЕС, яка знаходиться ще ближче до епіцентру землетрусу. Міжнародне агентство з атомної енергії сказало, що виявило підвищений рівень радіації неподалік Онагави.
У Токіо вже відновили рух транспорту, працює зв'язок. Люди, які увесь час після землетрусу юрбилися у тимчасових притулках, нарешті можуть повернутися додому.
До Японії прибувають рятувальні команди з різних країн світу. Фахівці з Китаю, Тайваню, Австралії, Швейцарії, Німеччини, Угорщини вже задіяні у пошукових роботах.
«Ми привезли із собою спеціальні камери для пошуку людей під завалами. У нас є обладнання, за допомогою якого ми зможемо витягти заблокованих людей на поверхню», – зазначає речниця рятувальної команди з Німеччини Георгія Пфайдерер.
Нагадаємо, землетрус здригнув Японію 11 березня вранці. Потужні поштовхи спричинили цунамі і численні пожежі на нафтопереробних заводах та створили екстрені ситуації на атомних станціях. Японія оговтується від удару одразу трьох стихійних лих – повеней, пожеж і землетрусу.