Прем’єр Греції впевнений, що його країна отримає кредит найближчим часом

Акценти
14 Листопада 2012, 00:25

Для того, аби уникнути дефолту за 5-мільярдними облігаціями ЄЦБ з терміном погашенням 16 листопада Греція у вівторок позичила на міжнародному ринку більше 4 мільярдів євро строком на 1 і 3 місяці.

"На вчорашній Єврогрупі отримали повне визнання жертви, принесені Грецією, і були усунені останні формальності … Кредитний транш, як очікується, буде виплачений у нормальному режимі, після того, як буде подолана різниця у поглядах між Європою і МВФ щодо життєздатності грецького боргу", – сказав Самарас в Брюсселі, куди він попрямував у вівторок на переговори з керівництвом ЄС.

За словами Самараса, розбіжності між ЄС і МВФ носять "технічний характер" і не завадять виділенню траншу. Грецький прем'єр додав, що тепер завданням Греції є пошук можливостей для економічного розвитку, зокрема за допомогою структурних фондів ЄС.

"Ми впевнені, що в кінцевому рахунку Греція отримає більше, ніж було заплановано спочатку", – резюмуав Самарас.

Як раніше повідомлялося, міністри фінансів 17 країн єврозони (Єврогрупа) на засіданні в понеділок у Брюсселі відклали до 20 листопада ухвалення рішення про виділення Греції нового траншу фінансової допомоги.

Нагадаємо, Греції може знадобитися додаткова фінансова допомога в розмірі 15 мільярдів євро до 2014 року і ще 17,6 мільярда євро – в наступні два роки.

Позначки:
90