Представництво президента заявило про критичну ситуацію з COVID-19 в окупованому Криму

25 Жовтня 2020, 15:24

Представництво президента України в АР Крим заявило про критичну гуманітарну ситуацію, яка склалася на території тимчасово окупованого півострова у зв’язку з COVID-19. Про це у неділю, 25 жовтня, йдеться у повідомленні Представництва у Фейсбуці.

 

Зазначається, що через моніторинг відкритих джерел, публікацій у соціальних мережах, спілкування з мешканцями Криму, а також аналізу звернень до Представництва стало відомо про найскладніші виклики, пов‘язані з пандемією, а саме: відсутність койкомісць у лікарнях для лікування хворих на COVID-19, відмова у госпіталізації навіть тяжкохворих пацієнтів; переміщення хворих на COVID-19 з лікарень до санаторіїв, де хворі залишаються без медичного нагляду; відсутність можливості пройти медичне обстеження та/чи тестування за власним бажанням.

 

Крім того, відсутній доступ до швидкої медичної допомоги (час приїзду машини швидкої допомоги сягає 15 годин); в аптеках немає будь-яких препаратів першої необхідності для лікування COVID-19, що унеможливлює лікування вдома; викривлення статистики захворювань окупаційними адміністраціями та штучне регулювання статистики через обмежений доступ до тестування.

 

Наголошується, що відсутня об’єктивна інформація та інформування населення про ризики, пов’язані із COVID-19, а також немає належного контролю за дотриманням правил використання засобів індивідуального захисту та карантинних заходів у громадських місцях та місцях масового скупчення людей тощо.

 

У Представництві Президента підкреслили, що вважають за необхідне відреагувати на виклики, пов’язані з гуманітарною кризою на території тимчасово окупованого Кримського півострова, у зв’язку із розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

"Можливою відповіддю на кризу могла б стати організація доступу громадян України, які проживають на ТОТ АР Крим та м. Севастополя, до онлайн консультацій з сімейними лікарями, наближення аптекарських пунктів з необхідними медичними препаратами до КПВВ та підвищена увага міжнародних партнерів на порушення державою-окупантом – Російською Федерацією – своїх зобов'язань по захисту цивільного населення, а також документування українськими правоохоронними органами відповідних порушень з боку представників держави-окупанта", – наголосили у Представництві.

 

Як повідомлялося, в Україні протягом минулої доби, 24 жовтня, підтвердили 6 088 нових хворих на коронавірусну хворобу COVID-19.