Представництво Європейського союзу в Україні очікує прозорого розслідування вбивства вбивства журналіста Павла Шеремета, що сталося два роки тому в центрі Києва. Про це повідомляється на сторінці відомства в соціальній мережі Facebook у п'ятницю, 20 липня.
"Два роки тому українська медійна спільнота втратила одного зі своїх найбільш талановитих та сміливих журналістів – Павла Шеремета. Його було холоднокровно вбито. Ця трагедія залишається горем для його сім’ї та багатьох його колег з усього регіону, які продовжують свою вкрай важливу роботу", – йдеться у повідомленні.
У представництві наголосили, що очікують, що українська влада проведе прозоре розслідування цього злочину, аби притягнути винних до відповідальності.
"Прогрес у цій справі, без сумніву, буде важливим для забезпечення довіри громадян до правоохоронних органів", – йдеться у тексті.
Нагадаємо, до розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета залучали представників Федерального бюро розслідувань при Міністерстві юстиції США.
Нагадаємо, 20 липня у МВС повідомили, що українські правоохоронці досі не мають прогресу у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета через його російське громадянство.
20 липня Києві відбулася акція пам’яті журналіста Павла Шеремета, якого рівно два роки тому підірвали в автомобілі керівника видання «Українська правда» Олени Притули.
Як повідомлялося, у грудні 2017 року Голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що вбивці Шеремета все ще не встановлені. Також у поліції повідомили, що правоохоронці допитали понад три тисячі свідків у справі про вбивство журналіста.
Нагадаємо, Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.