Представники влади вважають, що українська інтелігенція така ж як і вони?

20 Вересня 2010, 09:44

Після підписання представниками інтелігенції відкритого листа до президента щодо загрози державній незалежності України, підписантів почали звинувачувати у продажності.

Представники української інтелігенції, які підписали відкритого листа до президента заперечують свою матеріальну та політичну заангажованість.

«Ми не боремося за посади чи за підтримку якоїсь партії, ми висловлюємо свою стурбованість долею України», – заявив 17 вересня у Києві дипломат і публіцист Юрій Щербак.

Натомість у Партії регіонів звернення інтелігенції до президента характеризують, як замовну акцію опозиції.

Майже 150 представників громадськості й діячів культури поставили свої підписи під опублікованим минулого тижня «Відкритим листом до Президента Віктора Януковича». Серед підписантів, зокрема, Іван Дзюба, Левко Лук’яненко, Мирослав Попович, В’ячеслав Брюховецький, Юрій Мушкетик і лише три діючі політики – Павло Мовчан, Іван Заєць та Борис Тарасюк.

Один із ініціаторів написання листа, правник-міжнародник Володимир Василенко, мету акції пояснив прагненням інтелігенції звернути увагу президента на наявність «загрози державній незалежності України» та спонукати владу діяти в межах Конституції України та правового поля.

«Та ситуація, яка сьогодні склалася в Україні, це результат спецоперації, спрямованої на знищення української України, її питомого складника – української нації, яка є системоутворюючим елементом української незалежної державності. Головним знаряддям буде виступати той закон про мову, який пропонують регіонали і комуністи», – зазначив Василенко.

Він наголосив, що лист відкритий для підписання і долучитися до акції може кожен, хто поділяє думки, викладені у зверненні.

Усі, хто вже поставили свої підписи – зробили це з доброї волі і через свої переконання, а не «за гроші», запевняє відомий дипломат і публіцист, надзвичайний і повноважний посол України Юрій Щербак.

«Усі ці розмови про те, що «от їм гроші заплатили, а от хтось не підписався», ми вже чули тисячі разів за радянських часів. Не вийде, панове! Нічого з цього не вийде! Ці люди чисті! Вони ідуть за голосом совісті, а не за покликом якихось там партій чи проектів», – сказав Щербак.

Безкорисливе бажання допомогти президентові відстоювати проукраїнські позиції спонукало поставити свій підпис під листом онука Івана Франка. Роланд Франко прийшов на зустріч із журналістами, щоб повідомити, що він не відкликав свого підпису, як про це повідомили деякі ЗМІ.

«Я ніякого інтерв’ю нікому не давав, щодо якогось політичного впливу на мене чи про що не-будь інше. Тому ті сфальсифіковані «факти» для мене дуже образливі. Я дійсно вважаю, що ситуація в країні складна, але я не згодний із недостатньо делікатною, на мій погляд, формою листа до Президента. І я вірю, що він є Президент України і він ніколи не відступить від свого обов’язку захищати інтереси української держави», – заявив Роланд Франко.

Ініціатори відкритого листа до Президента, вважають, що проект закону про мови насправді повністю «перевертає з ніг на голову» принципи Європейській Хартії регіональних мов і запровадить в Україні русифікацію, агресивнішу від наступу на українську мову за радянських часів.

Із цього приводу представники української інтелігенції, які підписали відкритий лист, звертатимуться ще до Громадської гуманітарної ради при президентові України.

95