Представники російських ЗМІ приїхали в Донецьк знімати пропагандистські сюжети – ІО

13 Жовтня 2015, 09:36

Протягом декількох останніх діб російсько-терористичні війська на Донбасі здійснюють активні спроби спровокувати українські війська на масоване застосування вогневих засобів. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

За його повідомленням, із метою відеофіксації результатів цих провокацій у складі так званого «МГБ ДНР» створили тимчасовий підрозділ. Із ним працює група із 20 представників російських ЗМІ, які приїхали в Донецьк.

«Перед російськими журналістами ставиться не тільки завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а й «консультації» з організації провокацій. Одна з головних умов таких дій – фіксація можливого відкриття вогню з боку сил АТО представниками СММ ОБСЄ, для чого провокації прив'язуються до графіку інспекційних поїздок патрулів ОБСЄ,» – йдеться в повідомленні.

Для цього, як зазначається, бойовики мають діяти на таких напрямках:

– Старогнатівка – Гранітне

– Піски – Опитне – ДАП

– Луганське – Миронівське – Троїцьке – Попасна

– Північна частина Горлівки

Як зазначив Тимчук, зазвичай це виглядає як «випадковий» обстріл (постріли «в сторону» українських позицій зі стрілецької автоматичної зброї і великокаліберних кулеметів).

«Також на цих ділянках протягом декількох діб з боку терористів фіксувалися розриви 82-мм хв на нейтральній смузі. Відзначено активність декількох піхотних груп бойовиків в «зеленці», які фіксують переміщення українських військових на передньому краї», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що українські військові зафіксували одиночну стрілянину з боку бойовиків з СПГ-9 «Спис» на північний захід від ДАП.

«Практично регулярно фіксується відкриття вогню зі стрілецької зброї на південь від Донецька (Старогнатівка і Гранітне, Новотроїцьке), а також у районі.Шумів, Майорського, Зайцевого, Луганського, Троїцького, Оріхового, Мар'їнки, рідше – на ділянках Павлопіль-Чермалик, Широкине, Щастя, Сизе, Новотошківка, Кримське. Вогонь неприцільний, терористами намагаються викликати у відповідь вогонь сил АТО.

Як відомо, Збройні сили України відвели артилерію калібром менше 100 мм від лінії зіткнення в Луганській області і не відкривають вогонь у відповідь на провокації бойовиків.