Представники опозиції переконані, що стабільної більшості у новій ВР не буде

Акценти
16 Листопада 2012, 02:08

"Стабільна більшість формуватися не буде…Я думаю, що і Партія регіонів не матиме фракції в 226 голосів", – сказав він, додавши, що "під конкретні голосування буде збиратися більшість".

На думку майбутнього депутата, під голосування за призначення спікера і віце-спікерів парламенту голоси вже є, оскільки існує домовленість між комуністами і Партією регіонів.

Позицію свого майбутнього колеги підтримав і майбутній народний депутат від ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко. "У мене є сумніви щодо стабільного співробітництва комуністів і Партії регіонів. Ситуативне голосування, звичайно, між ними буде, але тісного зв'язку вже немає", – сказав він.

У свою чергу, народний депутат, член фракції "БЮТ-Батьківщина" Юрій Одарченко  підтримав своїх майбутніх колег із парламенту щодо того, що формат більшості для Партії регіонів складатиметься нелегко.

Він висловив думку, що в парламенті може бути сформована певна група, наприклад, під керівництвом нинішнього міністра економіки Петра Порошенка, до якої увійдуть депутати-самовисуванці, які діятимуть за принципом "і з розумними, і з красивими", і будуть вирішувати і власні фінансові питання, зберігаючи, при цьому, політичне обличчя.

"Говорити про стабільну більшість, зафіксовану Партією регіонів, … мені здається це малоймовірно", – вважає Одарченко.

Депутат також не виключив, що буде сформована депутатська група, яка "лавіруватиме між усіма фракціями, і буде тяжіти до зв'язки "Партія регіонів – комуністи".

Дивіться також Склад нової Ради. Повний список

Як повідомлялось, під час круглого столу 15 листопада заступник голови фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Юрій Одарченко  також заявив про можливе обрання діючого голови парламенту Володимира Литвина спікером Ради 7-го скликання.

Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко прогнозує, що  новий спікер Верховної Ради буде обраний голосами Партії регіонів, комуністів і частиною мажоритарників.

Політологи в коментарі Тиждень.ua висловили прогнози, що спікером  скоріше за все, стане представник Партії регіонів.

14 листопада  новообрані народні депутати від об'єднаної опозиції "Батьківщина" ухвалили рішення щодо створення єдиної фракції у Верховній Раді. 

8 листопада прем’єр-міністр та голова Партії регіонів Микола Азаров закликав всі політичні сили почати переговорний процес з метою створення широкої коаліції на основі європейських цінностей у Верховній Раді. 

90