Представники країн-засновниць ЄС закликали Велику Британію якнайшвидше оформити вихід

25 Червня 2016, 16:21

Вихід Великої Британії із Євросоюзу слід оформити офіційно якомога швидше. Про це повідомив 25 червня міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро після закінчення зустрічі глав МЗС країн-засновниць ЄС в Берліні.

«Необхідна деяка терміновість для того, щоб уникнути періоду невизначеності», – сказав він, вказавши на фінансові та політичні наслідки цього рішення Великої Британії.

Аналогічну думку про якнайшвидше врегулювання виходу Великої Британії з Євросоюзу висловив і глава німецького зовнішньополітичного відомства Франк-Вальтер Штайнмайєр.

Тим часом глава МЗС Люксембургу Жан Ассельборн зазначив, що офіційний запит про вихід із ЄС має надійти лише з британської сторони – від уряду або парламенту Великої Британії, і що Брюссель на це вплинути не може.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.