Представників УПЦ МП ввели до наглядової ради Києво-Печерського заповідника

23 Лютого 2011, 14:28

Зокрема, до наглядової ради увійшов намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Павел (Лебідь), ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Антоній (Паканич), ігуменя Одеського Свято-Архангело-Михайлівського монастиря Серафима (Шевчик).

До її складу також увійшли церковні ієрархи, відомі діячі науки, культури, представники місцевих органів влади, а також органів місцевого самоврядування і громадськості, створено з метою забезпечення ефективного контролю за діяльністю Національного заповідника.

Нагадаємо, згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 123-р, засновані наглядові ради національних заповідників, що відносяться до галузі управління Міністерства культури.

Довідка Тижня.

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник був заснований 29 вересня 1926 року. Займає площу 23,54 га. На його території розташовані: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, музей історичних коштовностей України, музей книги і друкарства України, музей українського народного декоративного мистецтва, музей театрального, музичного та кіномистецтва України, виставка мікромініатюр М.С. Сядристого, Велика лаврська дзвіниця, Ближні і Дальні печери.

У липні Кабмін прийняв рішення, що протягом року з території Києво-Печерської Лаври будуть відселені всі установи і організації, які не мають відношення до заповідника і монастиря. Таку обіцянку прем’єр-міністр Микола Азаров дав патріарху Московському і усієї Русі Кірілу на передодні його візиту в Україну.

Після передачі Києво-Печерської лаври у державну власність у Києві знову загострились дискусії, хто буде її справжнім господарем.

Зокрема, голова Комісії Київради з питань культури і туризму, депутат від БЮТ Олександр Бригінець пов’язував бажання Кабміну виселити з території Лаври усі музеї та організації, діяльність яких не пов’язана з монастирем та Києво-Печерським заповідником, з політикою. Мовляв господарем Лаври де-факто хочуть зробити Українську православну церкву Московського патріархату.