«На жаль, нас не пустили до Юлії Володимирівни, і це тільки посилило наше занепокоєння, яке ми відчували до цього», – сказала вона.
За її словами, делегації відмовили навіть у спілкуванні з лідером опозиції за допомогою телефону, хоча це передбачено законодавством.
«Для нас цей візит дуже важливий, оскільки ми приїхали продемонструвати солідарність з жінкою, яка є політичним в’язнем в Україні», – наголосила Хабсбург Дуглас.
За словами віце-президента Парламентської Асамблеї ОБСЄ, делегація хотіла подивитися, яка ситуація в Україні з дотриманням принципу верховенства права і прав людини.«Зараз ми на власні очі побачили, що відбувається в Україні», – сказала вона.
За словами європейського політика, спілкуючись з керівництвом колонії, вони вимагали, щоб були дотримані права Тимошенко, зокрема, щоб з її камери прибрали відеоспостереження, забезпечили право на телефонні дзвінки, «і щоб всі інші її права були дотримані».
«Ми дуже занепокоєні і обурені тим, що тут відбувається», – підкреслила Вальбурга Хабсбург Дуглас.
У свою чергу член Парламентської Асамблеї ОБСЄ від Швеції Аса Ліндестам повідомила, що вся інформацію про даний візит буде доведена до керівництва ОБСЄ.
«Ми будемо ще раз наполягати на зустрічі з Юлією Тимошенко і обов’язково ще раз приїдемо до України», – сказала вона.
Аса Ліндестам також зазначила, що документи про заборону відвідати Юлію Тимошенко надійшли до посольства Швеції від українського МЗС лише сьогодні об 11:00.
Нагадаємо, 3 березня Державна пенітенціарна служба України відмовила у зустрічі з Тимошенко віце-президенту Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбургу Хабсбургу Дугласу та ще 4 політикам з країн ЄС.
У той же час на офіційному сайті Тимошенко повідомили, що європейські політики відвідають екс-прем'єра, не дивлячись на заборону влади.
Сьогодні біля Качанівської колонії у Харкові влаштували мітинг прихильники Тимошенко.