Представник уряду у Раді повідомив, коли очікується транш МВФ

18 Листопада 2020, 19:27

Представник уряду у Верховній раді Василь Мокан заявив, що наступний транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україні очікується наприкінці 2020 або на початку 2021 року, але для цього Київ має погодити з Фондом три основні питання.

 

"Зараз йде мова про отримання одного траншу в кінці цього року або на початку наступного. Також до цього підв'язана макрофінансова допомога Євросоюзу, транш якого становить 600 млн євро", – зазначив Мокан.

 

За його словами, співпраця з МВФ залежить від прийняття бюджету на 2021. При цьому чутки про те, що програма під загрозою, не відповідають дійсності.

 

"Триває взаємодія і комунікації. Сьогодні міністр фінансів протягом дня до засідання уряду і після комунікував з приводу проекту бюджету", – додав Мокан.

 

Він також підкреслив, що з МВФ ще погодять питання антикорупційної структури і незалежності Національного банку.

 

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд турбує робота антикорупційного бюро і прокуратури, що є частиною антикорупційної реформи.

 

Як повідомлялося, президент Зеленський вважає, що Україна виконала всі структурні маяки, передбачені для перегляду програми stand-by Міжнародного валютного фонду, зокрема, затверджено реформу митниці й податкової та зменшено частку проблемних кредитів.

 

Водночас директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва після розмови з Зеленським наголосила на необхідності досягти повного взаєморозуміння в кроках для подальшої співпраці за поточною програмою stand-by. Водночас вона назвала розмову з Зеленським конструктивною.