Представник України в ЄС вважає, що відмова єврокомісарів приїхати на Євро-2012 не бойкот, а «особиста думка»

7 Червня 2012, 23:23

«У зв’язку з тим, що продовжується обговорення питання відвідування членами Європейської комісії матчів Євро-2012 в Україні та Польщі, хотів би підкреслити, що держави-члени ЄС відкинули ідею бойкотування Євро-2012. Така позиція була офіційно оголошена (1 червня – ред.) від імені 27 держав головою  Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм та підтримана Європейським парламентом», – зазначив Єлісеєв.

З його слів, заява про відмову єврокомісарів відвідувати матчі євро- чемпіонату, є «ні чим іншим, як їх особистою думкою, а не офіційною позицією ЄС». «З моєї інформації, більшість євро комісарів не висловила бажання відвідати Євро-2012 ще на етапі його підготовки», – заявив український дипломат.

Як повідомлялось, речник Єврокомісії Піа Аренкільде Хансен сьогодні, 7 червня,  заявила на брифінгу, що президент та  члени Єврокомісії  підтверджують відсутність намірів відвідувати матчі Євро-2012 в Україні.

У травні Єврокомісія заявила, що у нинішніх внутрішньополітичних умовах не вважає за можливе відвідувати матчіЄвро-2012 в Україні. Ця заява була викликана справами проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та ряду колишніх урядовців, а також умовами їхнього утримання в ув’язненні.  

В той же час, комісар ЄС Штефан Фюле та низка євродепутатів різко висловились проти бойкоту Євро-2012 та висловили сподівання, що чемпіонат пройде спокійно.