Представник України на переговорах у Мінську назвав умову проведення нових виборів на Донбасі

1 Березня 2016, 08:29

Для проведення виборів на нині окупованих територіях Донеччини та Луганщини необхідно скасувати попередні, так звані «вибори», проведені бойовиками. Про це заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний у телеефірі каналу ICTV 29 лютого.

«Позиція української сторони така, що якщо будуть вирішені питання безпеки, ми почнемо працювати з питання виборів тільки тоді, коли результати попередніх так званих «виборів» будуть денонсовані. І буде зрозуміло, що Плотницкий, Захарченко, і всі ті, хто сьогодні інституціалізувати себе як відповідні посадові особи, є просто рядовими громадянами», – сказав він.

За його словами, в іншому разі існує небезпека посилення протистояння. Зокрема він навів приклад, що колишній голова Луганської обласної ради Валерій Голенко, який нині, за ​​словами Безсмертного, перебуває в Москві, при стабілізації ситуації на Донбасі може направити в суд позов про поновлення його на посаді.

«І що в такій ситуації буде робити українська держава? А це стосується тисяч депутатів, мерів на відповідних територіях. Тому якщо ми хочемо зробити таким чином, щоб ми дійсно не втягнули себе в питання громадянського протистояння, то на всі ці складні питання потрібно знайти відповіді», – пояснив він.

Як повідомлялося, раніше інший представник України, нардеп Ірина Геращенко також назвала умови, за яких Україна погодиться на вибори в окупованому Донбасі.

Нагадаємо, Україна представила в Мінську концепцію закону про місцеві вибори на Донбасі.