"Для президента чи прем'єра комфортніше мати справу з Ківаловим, бо вони його часто бачать. Хоча двісті тисяч гривень особливо не збільшать статки цього народного депутата, бо вони й так великі. І почесні звання Ківалов уже має. А для багатьох науковців такі суми могли би бути рятівними", – наголосив Хмара.
Експерт зауважив, що керівники закритих систем спілкуються тільки з тими, з ким комфортно, або на кого мають компромат.
"Ніхто чужий попасти в систему не може. Бо керівники не готові слухати критику на свою адресу", – підкреслив Хмара.
"Нагорода – це не так гроші, як "доступ до головного тіла". Наприклад, Герої Радянського Союзу завжди мали більше можливостей потрапити в кабінети високопосадовців, ніж прості роботяги із заводу. Це характерно для постколоніальних країн, де довгий час правив король або імператор. А коли його скидають, з'являються маленькі царьки, які прагнуть наслідувати імператора", – наголосив Хмара.
Як повідомлялось, Віктор Янукович присудив державну премію 200 тисяч гривень у галузі освіти нардепу-"регіоналу", ректору Одеської юридичної академії Сергію Ківалову – за цикл робіт "Комплекс наукових досліджень проблем судово-правової реформи в Україні в 2001–2011 роках". Також премію отримав член парламентської фракції Народної партії Станіслав Довгий – за цикл робіт "Всеукраїнський освітній інтернет-портал "Острів знань".
Нагадаємо, у серпні керівник представництва в Україні TransparencyInternationalОлексій Хмара вийшовзі складу Національного антикорупційного комітету. Своє рішення Хмара пояснив незгодою із рішенням Януковича підписати "корупційно небезпечний" тендерний законопроект №9634 всупереч негативним висновкам незалежних експертів.
Читайте також: Обслуговуючий персонал