Представник Transparency International: корумповані вибори є поганим початком для кампанії з подолання корупції

Акценти
2 Листопада 2012, 11:57

«Вибори не пройшли добре. Навіть величезні витрати на установку камер на виборчих дільницях не забезпечили прозорого голосування. Постійні проблеми з підключенням, відсутність досвіду у використанні пошукових систем і поспішність в ході підготовки до виборів, перетворили ідею в новий вид розваги. Не дивно, що незалежні спостерігачі за виборами в значній мірі назвали цю подію фарсом.

Але вибори – це не жарт. Людям повинна бути надана можливість висловити свою думку. Всі партії і кандидати заявили, що боротьба з корупцією для них є пріоритетом номер один. Той факт, що самі вибори були пронизані заявами про корупцію, вже не є хорошим початком», – вважає Хмара.

На думку правозахисника, від цих виборів в першу чергу програв народ, а виграли – політичні партії.

«Люди програли, тому що взагалі не було реальної демократії. Не було прозорості політичних партій, уряд домінував напередодні виборів через надмірний вплив в засобах масової інформації, а судова система підпорядковується уряду, а тому інші партії не мали можливостей для оскарження.

В кінці-кінців перемогли політичні партії. Правляча Партія регіонів зберегла свою владу за пропорційною системою, а їх кандидати виграли також багато мажоритарних округів. Опозиція також виграла, тому що загальна кількість голосів для трьох основних опозиційних партій в підсумку виявилася в два рази більшою за правлячу партію», – зазначає він.

«Що ж тепер буде у плані боротьби з корупцією? Уряд каже, що він прозорий і хоче боротися з корупцією. Боротьба з корупцією мала початися з  вільних і справедливих виборів. Цього не сталося. В найближчі кілька тижнів ми побачимо, чи серйозно уряд або будь-який з новообраних депутатів ставляться до боротьби з корупцією. Будучи  кандидатами всі вони сказали, що почнуть «хрестовий похід» проти корупції», – підкреслює Хмара. 

90