Так, керівник відділу журналістських розслідувань газети "Експрес" Світлана Мартинець у коментарі «Німецькій хвилі», коментуючи ситуацію зі "жучком" у квартирі її колеги Тараса Зозулінського, сказала: "З особистого досвіду можу сказати, що мене прослуховують постійно, у редакції, мабуть, таких пристроїв немало. Якось одночасно я виявила, що розмови з мого телефону прослуховують одразу чотири різні служби".
"Але слухати – це одне, а проникати у помешкання негласно – це вже інша справа, яка лякає і змушує замислитися", – додала Мартинець.
Водночас голова Національної спілки журналістів у Львівській області Ярослав Климович вважає, що проникнення у помешкання і встановлення пристроїв – це неприпустимі речі. Його дивує і турбує "поверховість" роботи міліції, непрофесійна реакція, і незацікавленість у викритті винних".
Климович навіть не сумнівається, що розмови журналістів "на слуху", бо це поширена практика в Україні, але довести це – складно, додав він. Утім, випадків з виявлення пристроїв у помешканні, на його пам’яті ще не було. Хоча він не виключає, що до такого збору інформації, чи то контролю за журналістами можуть вдаватися не лише правоохоронні структури, але й олігархічно-кримінальні клани.
У свою чергу координатор прес-центру журналістського руху "Стоп цензурі!" Артем Соколенко теж заявив, що його розмови підслуховували.
"З власного досвіду можу зробити висновок, що в нашій державі "слухають" багатьох журналістів. Мою конфіденційну розмову навіть виклали на одному із сайтів", – сказав він.
За словами Соколенка, журналісти про це знають, але не бояться, бо "жодних тем, які б становили загрозу державній безпеці, не обговорюють".
Коментуючи виявлення пристрою для негласного зняття інформації у домі Зозулінського, він наголосив, що вхід до помешкання – це вже кримінал. На його думку, лише розголос таких випадків може змінити стан речей у державі. "Тільки розмова про це, відкрита підтримка та солідарність можуть змінити стан справ. Про кожен випадок нападу чи то стеження за журналістами ми повідомляємо в органи, спецкомісії, створені владою, але все лягає у папки, йде справжня імітація роботи", – вважає Соколенко.
Варіант можливої піар-акції самої газети "Експрес" експерт теж не виключає, але з огляду на ситуацію в країні, випадок може бути цілком реальний, пояснює він.
Нагадаємо, 6 січня журналіст львівської газети “Експрес” заявив, що випадково знайшов пристрійдля негласного зняття інформації, який був зашитий у домашній одяг.
Зозулінський переконаний, що встановлення пристрою для негласного зняття інформації прямо пов’язане із його професійною діяльністю, зокрема, підготовкою до друку відділом розслідування газети “Експрес” ряду резонансних розслідувань щодо наркоторгівлі.
Міліція інших "жучків" у його домі не знайшла, а знайдений пристрій журналіст і газета відмовилися віддати правоохоронцям, але планують передати його європейським експертам.