"Я отримала листа, так само як і група інших журналістів, від Міністерства внутрішніх справ України з поштової скриньки [email protected], яка у мене не викликала жодних сумнівів і запитань. Там мені пропонувалось ознайомитися з додатком…", – розповіла Романюк.
"Я натиснула кнопку переглянути, і мені на комп’ютер скачався вірус. А, очевидно, цей вірус надавав віддалений доступ до моїх файлів. Таким чином їх скачали", – зазначила вона.
За словами Романюк, вона швидко усвідомила, що стосовно неї відбулися ворожі дії: "Я зрозуміла одразу, тому що у мене на ноутбуці ввімкнулась відеокамера сама по собі, почала знімати. І сам комп’ютер почав "підвисати". Крім того, той файл, який нібито був DOCівським, не відкрився".
Медійниця повідомила, що її вже допитували слідчі.
"Мене допитували у п’ятницю, здається. І зараз збираються допитати, або вже допитують, усіх працівників Інституту масової інформації, бо, наскільки я розумію, перша версія міліції – що це хтось із моїх працівників заволодів файлами", – розповіла вона.
На думку Романюк, те, що відбулося, підпадає під дві статті Кримінально-процесуального кодексу – ст. 182, тобто "Порушення недоторканності приватного життя", та ст. 361 – "Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин". Однак справу порушено за зовсім іншою статтею, 356-ою – "Самоуправство".
"Я думаю, вірніше завтра (22 жовтня), ми почуємо на засіданні Міжвідомчої робочої групи при президенті, про те, що цю справу, ці статті, або додали, або цю справу перекваліфікували, оскільки це абсолютно точно кіберзлочин і порушення приватності", – зазначила Романюк.
Як повідомлялось, на початку жовтня Романюк подала заяву до міліції про незаконне втручання до її домашнього комп'ютера, а також погрози на її адресу.
За її словами, здійснено незаконне втручання до її домашнього комп'ютера, оприлюднене особисте листування. Зокрема, Романюк отримувала погрози від сайту "Українська кривда".
Нагадаємо, у березні представники двох комітетів ВР надіслали відкритий лист голові представництва ЄС в Україні Яну Томбінскі щодо ситуації з захистом персональних даних в Україні.
На думку Максима Щербатюка, програмного директора Української Гельсінської спілки з прав людини, в Україні часті випадки з посяганням на персональні дані українців свідчать про системні проблеми з їхнім захистом.
Читайте також: Відкритий доступ – що означає війна за персональні дані українців