Представник Єврокомісії: в Європі ніхто не бажає фотографуватися з Януковичем

20 Листопада 2012, 17:06

«Деякі країни прагнуть провести саміт якнайшвидше, інші – проти того, щоби влаштовувати порожню зустріч», – заявив співрозмовник.

За його словами, у Брюсселі надзвичайно розчаровані відсутністю навіть найменшого прогресу в демократичному розвиткові України, відходом від основ правової держави та проведенням «дивних виборів».

На такому тлі в Євросоюзі вже неодноразово лунали сумніви в доцільності підписання Угоди про асоціацію.

«Така зустріч є беззмістовною, стає фотографічним церемоніалом, а це лише зіграло б на руку Януковичу, мовляв, він має європейських друзів. Насправді ж ніхто у Європі не бажає з ним фотографуватися», – наголосив співрозмовник Deutsche Welle.

За його словами, до українського питання в Брюсселі ще раз повернуться в грудні. На його думку, в разі відсутності якогось раптового прориву, дату проведення саміту, швидше за все, знову так і не буде визначено.

«В Україні нічого не змінюється. Тому ми не можемо вдавати, ніби все іде своїм звичаєм», – констатував він.

Нагадаємо, що раніше посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв повідомив, що саміт "Україна-ЄС" не відбудеться вперше за 15 років, оскільки Євросоюз не має мотивації, зокрема через засудження екс-міністра Тимошенко.

Згодом Єлісєєв заявив, що саміт відбудеться за будь-яких умов, а дата проведення зустрічі буде оголошена найближчими днями.

16 листопада директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин заявив, що саміт "Україна – ЄС" відбудеться після формування нового парламенту України.

Раніше повідомлялося, що проведення саміту планується на початок 2013 року.

Представництво ЄС підтвердило, що за належних умов саміт Україна-Євросоюз відбудеться 2013 року.

читати ще

показати ще
96