Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас 17 листопада заявив, що українська влада має з повною віддачею продовжувати реформи, зокрема й антикорупційну, яка була умовою отримання Україною безвізового режиму і яку рішення Конституційного Суду щодо е-декларування поставило під сумнів.
Він зазначив, що хоча коронавірус не дає нам змоги якнайкраще скористатися безвізовим режимом, але можливість для українців вільно подорожувати країнами ЄС, тим не менш, є величезним досягненням.
«Ми діяли відповідно до взятих на себе зобов’язань. Це дорога з двостороннім рухом – були зобов’язання з українського боку, які були виконані, і, відповідно, ми запровадили такий режим. Деякі з цих зобов’язань були поставлені під питання саме Конституційним Судом України. Тепер уже обрані лідери країни, це залежить більше від парламенту, мають подивитися в очі цим викликам, пов’язаним з Конституційним Судом та конституційною кризою і робити все необхідне для того, щоб відновлювати й декларації про доходи посадовців, і правову визначеність навколо НАБУ, щоб в цілому українські зобов’язання були виконані і продовжували діяти», – сказав Маасікас.
У цьому контексті голова Представництва ЄС нагадав, що минуло вже три тижні з моменту ухвалення рішень Конституційного Суду.
«Реформи треба продовжувати з абсолютно повною віддачею з боку політичного лідерства країни», – акцентував Маасікас.
Він нагадав, що протягом останніх семи років було багато було досягнуто, зокрема було стабілізовано українську економіку, очищено банківський сектор, значно збільшилися обсяги торгівлі з ЄС, проведено реформу децентралізації.
«Ми з нетерпінням чекаємо на продовження роботи з нашими українськими партнерами в рамках Угоди про асоціацію, аби завдяки нашій співпраці подолати всі критичні наслідки і якнайміцніше вкоренити наші досягнення», – резюмував посол ЄС.
Нагадаємо, 13 листопада Маасікас заявив, що допомога Україні від Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу, а також продовження безвізового режиму з країнами ЄС для громадян України залежить від боротьби української влади з корупцією.
Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном запевнив, що Україна зробить усе можливе для збереження антикорупційної архітектури і таких важливих реформ, як реформа банківського сектора, земельна реформа, а також діяльність Фонду гарантування вкладів.