Представник ЄС прокоментував блокування залізниці на Донбасі

14 Лютого 2017, 11:57

Глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі висловив стурбованість ситуацією з блокуванням залізниці на Донбасі і зазначив, що першою його жертвою є населення по обидва боки від лінії розмежування. Про це він сказав у вівторок в Києві на форумі, присвяченому пріоритетам в реформах.

"Звичайно, ми переживаємо через блокаду залізниці, яка відбувається протягом останніх двох тижнів. Ми знаємо, що це непроста ситуація. Ми знаємо, що існує дуже багато контрабанди на контактної лінії", – сказав Мінгареллі.

"Але те, що відбувається протягом останніх тижнів, вказує на те, що перша жертва – населення, яке перебуває з обох сторін лінії зіткнення. І це те, що не повинно було б відбуватися", – додав дипломат.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки. За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн. Поліція відкрила чотири кримінальні провадження.

Антикризовий енергетичний штаб 13 лютого запропонував Кабінету міністрів України ввести режим надзвичайної ситуації в енергосистемі країни. Крім того, із відповідною ініціативою виступив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, перелік надзвичайних заходів, зокрема, буде включати мінімізацію використання ТЕС, що працюють на антрациті. У свою чергу, глава НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук повідомив, що на сьогодні запаси антрациту на складах ТЕС складають 842 тис. тонн, і цих запасів вистачить на 40 діб роботи.