Представник ГУР МО назвав одну з головних загроз нацбезпеці України

27 Вересня 2018, 14:02

Однією з головних загроз національній безпеці України поряд із воєнною агресією є інформаційна кампанія Російської Федерації з руйнування української державності. Про це в інтерв’ю Тижню розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

 

«Однією з головних загроз національній безпеці України поряд із воєнною агресією є інформаційна кампанія Російської Федерації з руйнування української державності. У межах цієї роботи інформаційні зусилля Москви зосереджуються на дестабілізації ситуації в Україні, втручанні у виборчі процеси, дискредитації нашої держави в інформаційному просторі західних країн. А також легітимізації «російського статусу» Криму та створення передумов для реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей з Україною за сценарієм Кремля», – повідомив він.

 

Утім, зауважує Скібіцький, РФ працює не лише для «внутрішнього споживання». Останнім часом її зусилля дедалі більше орієнтовані на міжнародну спільноту. Так, російська сторона намагається нав’язати світові думку про нібито терористичну діяльність України.

 

«Фейкові повідомлення висвітлюють нібито декларативний характер заходів української влади з протидії тероризму, а саму країну як джерело неконтрольованого розповсюдження зброї та криміналу. У цьому контексті достатньо згадати нещодавні повідомлення російських мас-медіа, які намагалися показати зв’язок України з терористичним угрупованням «ІДІЛ». Поряд із тим Кремль чинить інформаційний вплив на населення сусідніх з Україною держав, передусім Східної Європи, для провокування міжетнічної нетерпимості до українців. Якщо згадати нещодавні суперечки з Угорщиною, то такі дії можуть мати доволі серйозні наслідки», – сказав він.

 

Крім того, за словами Скібіцького, важливу роль матиме кібернетична складова гібридної війни проти України та її партнерів. Ймовірні хакерські атаки на об’єкти критичної інфраструктури та важливі підприємства приватного сектору.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»