“Правий сектор” відхрестився від “радикалів”, які розпочали акції в центрі Києва

21 Лютого 2016, 18:02

У “Правому секторі” заявили, що не мають відношення до дій так званих “Революційних правих сил”, які розгорнули діяльність на Майдані Незалежності в Києві. Про це повідомив офіційний сайт ПС.

“…Дії організаторів "нового Майдану" виглядають як спроба дискредитувати націоналістичний рух та саму ідею національної революції. Революція означає повну зміну існуючої системи, а не оновлення її, як вимагають лідери РПС”, – заявили в “Правому секторі”.

В організації наголосили, що РПС старанно намагається переконати суспільство у тому, що за акцією стоїть саме "Правий сектор".

“Тиждень тому РПС практично одночасно з конференцією НВР ПС провів свою фейкову конференцію, де обирав "провід "Правого сектору" та "провідника". І для початку "третього Майдану" РПС не випадково обрав той самий день, в який НВР ПС разом з побратимами проводив акцію на Інститутській”, – йдеться в повідомленні.

“Окремо слід сказати, що усі ці події (і "конференцію" РПС, і "третій Майдан") активно висвітлює 17 канал, відомий своїми сепаратистськими та антиукраїнськими позиціями. Не дивно, що новини про події у Києві активно висвітлюються і російською пропагандою, яка несподівано і незбагненно полюбила "третій Майдан".

З огляду на це, ми хочемо вкотре підкреслити: НВР "Правий сектор" не має стосунку ані до РПС, ані до дій, які цей рух вчиняє”, – наголосили в “Правому секторі”.

Як повідомлялося, 20 лютого, у день вшанування пам'яті Небесної Сотні активісти у центрі столиці на Майдані Незалежності вийшли на проїжджу частину та перекрили рух транспорту вулицею Хрещатик. На Майдані люди у камуфляжі, які назвалися "Революційними правими силами", захопили готель Козацький і влаштували там «штаб». Крім того, люди в камуфляжі розгромили офіси компанії СКМ Ріната Ахметова, Альфа-банку та Сбєрбанку Росії, внаслідок чого поліція відкрила чотири кримінальні провадження. За повідомленнями у ЗМІ, відповідальність за це взяв батальйон ОУН Миколи Коханівського. Голова ОУН Богдан Червак заявив, що організація не має відношення до цих погромів.

У МВС запевнили, що правоохоронці не будуть застосовувати силу до осіб, які зайняли готель "Козацький" у центрі Києва і почали акцію протесту на Майдані Незалежності.

За повідомленням СБУ, представники «РПС» намагаються влаштувати провокацію для створення ефекту в ЗМІ і не мають ніякої підтримки населення.