Правий сектор: Облорганізації ПС проводять акції без погодження у Києві

25 Грудня 2014, 16:46

Кожна обласна організація ПС має право самостійно вирішувати питання участі в тих або інших політичних акціях, а на фронт пішли не всі активісти партії, тому що не мають зброї. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив керівник прес-служби ПС Артем Скоропадський.

«Правий сектор – це військово-політична організація. Це не тільки партія, але і не тільки добровольчий корпус. Ми намагаємося поєднати боротьбу за Українську соборну самостійну державу як на фронті, так і в політиці. Наш лідер Дмитро Ярош неодноразово казав, що якби держава легалізувала наш батальйон, то ми б надали близько 5 тис. осіб на фронт. Проте немає сенсу зараз це робити, бо ми не можемо відправляти людей, якщо нам не дають бронежилетів, форму, обладнання. Людям там нічим воювати. Люди, які мають зброю, – там на фронті, а якщо люди не мають зброї, то вони зараз працюють у політпартії, а партія цілком логічно бере участь у акціях», – зазначив Скоропадський.

Він додав, що партія має 10 резервних батальйонів, але держава відмовляється їх легалізувати і озброїти.

«Ми створили Добровольчий український корпус, це один батальйон, який воює (5-й) та 10 резервних батальйонів. Однак вони резервні не тому, що не хочуть іти на війну, а тому, що держава не дає зброї», – наголосив він.

За його словами, обласні організації партії не зобов’язані погоджувати участь у акціях із Центральним штабом.

«Правий сектор» – це, звісно, єдина структура, але ми не авторитарна структура. Для того ми і створювали облорганізації та давали їм повноваження, щоб на рівні місцевих проблем вони самі вирішували, куди їм виходити та йти, не погоджуючи це з Центральним штабом та виконкомом партії. Є певна політика партії і бачення країни у цілому, але якщо чиновник адміністрації – відвертий злочинець чи хабарник, то їм не потрібен дозвіл Києва, щоб провести акцію у себе в місті, районі, області», – зауважив він.

Водночас, за словами Скоропадського, партія моніторить регіональні акції і в разі порушень на них виносить рішення.

«Безумовно ми визнаємо свої помилки, ми також можемо помилятися і призначати на посади обласних керівників осіб, які не виправдовують довіри партії. Помилятися може будь-яка людина, але ми робимо висновки, як бачите. Розгін Полтавської та Запорізької облорганізацій якраз і стали такими висновками. Якщо вони роблять щось не так, якщо вони намагаються очорнити партію або заробити на імені руху гроші, то безумовно ми ухвалюємо рішення», – зазначив він.

Нагадаємо, 24 грудня під будівлею Харківської міськради зібрався мітинг, учасники якого намагалися потрапити на засідання. Пізніше сталися сутички з правоохоронцями, а також активісти намагалися блокувати рух транспорту. На мітингу були люди з прапорами ПС. За інформацією на сторінці Харківської облорганізації ПС «активісти проукраїнськи налаштованих організацій прийшли на сесію міської ради, щоб особисто дізнатися, на які потреби міста виділяються кошти харків'ян, і взяти участь в обговоренні цього питання.