Правозахисники закликали Росію звільнити Умерова

26 Серпня 2016, 10:18

Правозахисна організація Human Rights Watch закликала російську владу негайно звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого примусово утримують у психіатричній лікарні. Про це 26 серпня повідомляє офіційний сайт HRW.

«Примусове утримання Умерова в психіатричній установі є кричущим порушенням його прав», – каже співробітник HRW Таня Купер.

«Це також ганебна спроба використати психіатрію, щоб змусити його замовкнути й очорнити його репутацію, як відомо, вона широко практикувалася щодо дисидентів в Радянському Союзі», – зазначає правозахисник.

Вона наголосила, що Умерову мають дозволити продовжити лікування в лікарні, де він зможе отримати необхідну допомогу. Влада також повинна відмовитися від своїх сфабрикованих звинувачень у сепаратизмі проти Умерова та визнати його право на свободу слова.

«Російська влада повинна припинити переслідування людей, які кидають виклик діям Росії в Криму. Умеров не повинен бути покараний за те, що висловив свою думку про Крим і його майбутнє», – зазначає Купер.

Як повідомлялося, 11 серпня суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу, а 18 серпня його незаконно перевели у психіатричний стаціонар. Захист Умерова вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

21 серпня з’явилися повідомлення від родичів Умерова про різке погіршення стану його здоров’я. Пізніше МЗС України висунуло вимогу негайно відпустити Умерова через проблеми зі здоров’ям.