Правозахисники закликали країни Заходу захистити сирійських опозиціонерів від подібних переслідувань.
За інформацією правозахисників, працівники сирійських дипломатичних відомств фотографували учасників демонстрацій, які протестують проти жорстокого придушення народних виступів у Сирії, а потім погрожували їм.
Amnesty international наводить дані про більше 30 дисидентів, що живуть у восьми країнах, яким погрожували сирійські дипломати, вимагаючи припинити проведення акцій протесту. У деяких випадках репресіям піддавалися родичі дисидентів, що живуть в Сирії.
Як повідомлялось, 2 жовтня сирійські опозиціонери оголосили в Стамбулі про формування об'єднаного фронту проти режиму президента країни Башара Асада, якого звинувачують у тому, що він втягнув країну в стан громадянської війни.
В ході антиурядових протестів у Сирії з вимогою відставки президента, які почалися в березні цього року, загинули понад 2600 осіб.
Нагадаємо, раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.