Правозахисники заявили про звільнення 13 людей з «таємної» в’язниці СБУ

29 Серпня 2016, 07:58

Дві міжнародні правозахисні організації заявляють, що з «таємної» в’язниці, що перебуває під управлінням Служби безпеки України, звільнили 13 людей, яких «допитували і катували». Про це йдеться в доповіді правозахисників Amnesty International та Human Rights Watch.

Зазначається, що звільнені 12 чоловіків та одна жінка утримувались на території харківського управління СБУ. Вони були звільнені за два тижні після того, як правозахисники двох організацій опублікували спільну доповідь «Вас не існує».

Крім того, згідно з повідомленням правозахисників, щонайменше п’ятеро осіб і досі таємно утримують у Харкові.

«СБУ заперечує існування таємної в'язниці в Харкові і використання практики таємного утримання під вартою, як публічно, так і під час наших особистих зустрічей з ними», – повідомили в Amnesty International.

Перед тим як відпустити, людям повернули паспорти, дали кошти на «транспортні витрати» і наказали мовчати про їх таємне утримання, інакше – погрожували «серйозними наслідками», розповіли правозахисники з посиланням на слова звільнених.

Нагадаємо, 21 липня Amnesty International та Human Rights Watch опубліковали спільну доповідь «Вас не існує»

У ній стверджується, що як представники української влади, так і проросійські бойовики на Донбасі незаконно, а подекуди секретно утримують цивільних осіб впродовж тривалого часу під вартою та піддають їх тортурам.