Правозахисники вимагають звільнення політв’язнів у Білорусі

24 Листопада 2020, 17:14

Білоруські правозахисники визнали політичними в'язнями ще вісім осіб. Правозахисники вимагають звільнити всіх політв'язнів з-під варти. Про це йдеться у спільній заяві представників правозахисного центру «Весна».

 

«Ми оцінюємо переслідування Сергія Кривчені, Артема Медведського, Євгенія Курганова, Дмитра Жебуртовича, Миколи Дедка, Олексія Самусенка, Кіма Самусенка, Павла Дрозда, які були звинувачені за ст. 293 КК ("масові заворушення") і за ст. 342 КК ("групові дії, що грубо порушують громадський порядок"), як політично мотивоване переслідування у зв'язку з реалізацією ними свободи мирних зібрань та вираження своєї думки щодо оголошених результатів виборів Президента Республіки Білорусь і визнаємо їх політичними в'язнями», – пишуть правозахисники.

 

У заяві зазначають, що кваліфікація дій Кіма Самусенка і Павла Дрозда за ст. 349 КК РБ (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації), згідно з чинним законодавством, не може бути підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту навіть при наявності у їхніх діях даного злочину.

 

Як повідомлялося, з початку протестів у Білорусі після президентських виборів 9 серпня було затримано 29 940 осіб. Правозахисникам відомо про понад 500 арештів.