«Переслідування за релігійною ознакою набуває системного характеру. Найбільша кількість порушень свободи совісті і віросповідання відбувається у відношенні мусульман і православних Київського патріархату», йдеться у повідомленні місії.
Крім того, правозахисники зазначають, що у Севастополі, Красноперекопську, Керчі та селі Перевальному закрили церкви Української православної церкви КП.
«На священиків Української православної церкви КП чиниться тиск з боку ФСБ Росії та місцевої влади. Низка заходів кримського уряду (обшуки в мечетях та інших культових спорудах та навчальних закладах мусульман, пошуки «забороненої», «екстремістської» ісламської літератури, створення Таврійського муфтіяту як альтернативного духовного управління мусульман Криму тощо) здатна привести до загострення ситуації і прискорення процесу радикалізації в середовищі кримських татар», – йдеться в повідомленні.
Як відомо, Кримська польова місія з прав людини була створена 5 березня 2014 року з метою об’єднати тих, хто незалежно від політичної позиції готовий діяти для захисту прав людини на окупованому Росією Кримському півострові.
Місія стежить за становищем у галузі прав людини, вживає дії з підтримання верховенства права та сприяє різноманітним ініціативам в галузі прав людини.
Кримська польова місія співпрацює з різними органами і інститутами Ради Європи та ОБСЄ, з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, а також з уповноваженими з прав людини як України, так і Росії і регулярно бере участь у підготовці звітів про становище з правами людини в Криму.