Так, координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко відзначив, що ті, хто утримуються у СІЗО, знаходяться у значно гірших умовах, ніж люди, які перебувають у колоніях. Публічність справ ув’язнених високопосадовців має допомогти покращити умови утримання людей в СІЗО, вважає він.
Співголова Харківської правозахисної групи, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров відзначив, що публічність «оголила» проблеми утримання ув’язнених. За його словами, з того, як дотримуються прав VIP-ув’язнених громадськість зрозуміла, що зі звичайнами громадянами поводяться набагато гірше.
«Всім стало ясно, що є масові і системні порушення. Інші в’язні перебувають в значно гіршому становищі у порівнянні з VIP-арештантами. Але завдяки цим VIP-в’язням стало зрозуміло, що це проблема», – додав він.
На його думку, завдяки гучним справам був «прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс саме в такій редакції, як діє зараз зараз». У той же час, експерти наразі не помічають серйозних позитивних змін щодо дотримання прав ув’язнених безпосередньо у місцях відбування покарань.
«Зсувів на краще майже немає. Прикута увага до застарілих проблем, які були і раніше. Але тепер вони стали відомі і широкій громадськості також», – додав Захаров.
«Більшає кримінальних справ, більшає засуджених, на відміну від фінансування. Вони (тюремники – ред.) отримують з бюджету менше половини того, що треба. Вони (Держпенітенціарна служба – ред.) у важкому становищі, і навіть за їхнього бажання щось змінити в тих умовах, у яких вони перебувають, дуже важко. Тому, що у нас в’язні, як і психічно хворі, як хворі взагалі, в бюджеті на останньому місці», – підсумував експерт.
Як повідомлялося, наприкінці лютого урядовці дозволили ув’язненим у СІЗО обирати лікарів в разі потреби на лікування.
А наприкінці травня тюремники ввели новий порядок відвідування ув'язнених для іноземців.