Правозахисники скептично ставляться до оприлюдненого відео з медчастини колонії Тимошенко

28 Березня 2012, 15:22

«Звісно, це залежить від колонії, однак, не дарма в країні в цій системі функціонують медичні частини в колоніях, а також в кожній області – центральна лікарня, вона зазвичай при СІЗО. Крім цього, окремо діють колонії, де утримуються засуджені, наприклад, хворі на туберкульоз утримуютться у спеціальній колонії в Херсоні, в Жовтих Водах – в’язні-інваліди. Тобто саме це розділення колоній свідчить про те, що не може бути повне забезпечення їх необхідним устаткуванням для надання медичних послуг. Не кажучи вже про лікарів, які працюють при колоніях. Зазвичай, це терапевт, стоматолог, натомість вузькоспеціалізовані фахівці не обов’язково працюють в таких установах», – заявив Захаров.

Щодо забезпечення медичної частини Качанівської колонії у Харкові, де утримуються екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, то правозахисник зазначив:

«Загалом я скептично ставлюся до того, що в Качанівській колонії є все медичне обладнання. Могли, звісно, його завезти навмисно. Однак, не розумію, навіщо це робити. Є рішення Європейського суду з прав людини. То переведіть хвору до Інституту ортопедії і травматології в Харкові або в обласну лікарню. А тут влаштовують цирк!» – вважає правозахисник.

Таку ж думку поділяє координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

«Якщо мова йде про Качанівську колонію і забезпечення її медичним забезпеченням, то це, як на мене, показова заява. Якщо взяти до уваги всі інші заклади і медичні частини інших колоній, то можемо спостерігати те, що люди не мають елементарних ліків. Буває, що не вистачає аспірину, анальгіну. Якщо говорити про діагностику певного захворювання, то, на жаль, в інших закладах системи виконання покарань, ці питання дуже актуальні. А Качанівська колонія привернула до себе увагу виключне через те, що туди привезли відбувати покарання Юлію Тимошенко. Як на мене, ця колонія відрізняється за умовами утримання від інших таких установ, тому напевно саме туди була привезена Юлія Тимошенко. Що стосується інших установ і медичних частин, які безпосередньо мають лікувати людей, то ситуація ганебна», – відзначив Діденко.

За його словами, йому не вдалося побувати в медичній частині цієї колонії.

«Мене не пускають на територію цих закладів. І взагалі система виконання покарань закрита від громадськості, про що я постійно заявляю», – зазначив він.

За його словами, «правом безперешкодного відвідування місць позбавлення волі мають спостережні комісії, які працюють при кожній установі в кожній області».

«Але, на жаль, до їх складу входять як колишні працівники системи, так і люди, які не мають уявлення з цього питання. Це право також має омбудсмен та народні депутати, які цим правом дуже рідко користуються», – додав він.

Нагадаємо, у вівторок, 27 березня, представники пенітенціарної системи поширили відеоматеріали, у яких показані ідеальні умови в медсанчастині Качанівської жіночої колонії.

У Державній пенітенціарній службі України також заявили, що екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко можна лікувати в Качанівській колонії, де вона зараз перебуває, за винятком однієї маніпуляції, для якої готові вивезти її за межі колонії.