Правозахисники позиваються до Росії у ЄСПЛ через викрадення людей та тортури

9 Липня 2014, 10:14

У повідомленні йдеться, що організація сподівається, що суд встановить причетність військових Російської Федерації до викрадень людей, а уряд Росії зобов'яжуть сплатити потерпілим компенсацію.

"Аналогічні справи в Євросуді називають ще "чеченськими". Практика взяття заручників з’явилась ще в 90-ті роки (під час Першої і Другої Чеченської Кампанії). Юристи правозахисних організацій звертались тоді в Страсбург в порядку Правила №39 (термінові випадки) і вимагали звільнення заручників. У нашому випадку складність полягала в тому, щоб довести зв’язок терористів та Росії і в такий спосіб обґрунтувати відповідальність агентів Росії, а відтак – і держави. Ми посилались на те, що у терористів опинилась найновіша зброя: ПЗРК комплекси – вартістю $80 тис, танки Т-72, гармати, інша новітня бронетехніка, тощо.  Сподіваюсь, що суд почув нашу аргументацію", – заявив адвокат по справі Олег Вєрємєєнко.

Крім того, правозахисники відзначили недостатню активність України щодо визволення заручників, які не є військовими. Згідно з повідомленням, працівників СБУ, які потрапляли у полон, обмінювали на полонених бойовиків набагато частіше, ніж цивільних осіб у полоні.

Як раніше повідомлялося, міністр юстиції Павло Петренко 8 липня розповів, що у ЄСПЛ подали два позови від України до Росії. Один з них на суму 1,18 трлн грн через неможливість користуватися майном у Криму.