Правозахисники повідомили про погіршення стану українського активіста Балуха в СІЗО

9 Серпня 2017, 17:28

Стан здоров'я українського активіста Володимира Балуха, якого незаконно засудили в окупованому Криму, погіршується. Про це повідомила юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова під час брифінгу.

"На сьогодні всі хвороби, які були, загострилися. Це, по-перше, питання з травленням, питання щодо серцевих нападів, на які він вже неодноразово скаржився", – сказала Свиридова.

В свою чергу голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник поінформувала, що Українська Гельсінська спілка з прав людини подала 2 скарги в Європейський суд з прав людини на незаконне засудження Балуха.

"Сьогодні по всіх фактах фальсифікації доказів, незаконного переслідування по справі Володимира Балуха, щодо його незаконного позбавлення волі, незаконних обшуків в будинку вже подано 2 скарги до ЄСПЛ Українською Гельсінською спілкою", – зазначила Скрипник, додавши, що спілка вважає Балуха в'язнем сумління, а його переслідування пов'язує лише з незгодою із встановленою в Криму владою.

За словами голови правління Центру інформації про права людини Тетяни Печончик, правозахисники і надалі будуть вести боротьбу за звільнення незаконного засудженого Балуха.

"Окрім того, що ми й надалі відправлятимемо позови до ЄСПЛ, для нас дуже важливо, щоб тут, на материковій Україні, прокуратурою АР Криму здійснювалося розслідування переслідування українського громадянина і притягнення до відповідальності винних. Важливо, щоб Україна включила до санкційних списків всіх російських громадян, які причетні до переслідування Володимира Балуха, а також підтримувала його родину, яка стала заручниками цієї ситуації”, – сказала вона.

Печончик наголосила на важливості того, щоб весь світ знав про переслідування українських громадян в Криму.

“Сьогодні ми розішлемо відкриті звернення до Посольств США, Канади, Євросоюзу, Швейцарії, Норвегії, Японії, Автралії та інших зі списками осіб, що причетні до переслідування Балуха, і будемо просити встановлення персональних санкцій щодо цих осіб", – повідомила вона.

Правозахисники встановили, що до кримінального переслідування Балуха причетні близько 20 осіб, зокрема співробітники ФСБ Віктор Палагін і Сергій Воронін.

Наразі, за словами правозахисників, Балух перебуває в СІЗО міста Сімферополя, де він очікує оскарження незаконного вироку.

Нагадаємо, 4 серпня Роздольненський суд окупованого Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали. Правозахисники повідомили, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті під час обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

14 грудня 2016 року Балуху пред'явили звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.

Балух відомий також тим, що на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.