Правозахисники повідомляють про 15 загиблих в міліції з початку року

30 Березня 2011, 14:03

"15 людей загинуло в установах Міністерства внутрішніх справ за перші три місяці 2011 року", – повідомив він.

"Якщо подивитися на кількість таких випадків у минулих роках, то, за даними МВС, в 2009 загинуло 23 людини, в 2010 – 51 особа. Якщо так буде йти далі, то до кінця року буде ще більше випадків, ніж у минулому році – тобто близько 60 і ця тенденція не може нас не турбувати. Вона вимагає пояснень і певних дій, щоб запобігти подібним випадкам", – зазначив Захаров.

За його словами, більшість смертей є результатом тортур в установах МВС. Як зазначив Захаров, за фактом тортур прокуратора збуджує дуже мало кримінальних справ, в основному – за перевищення влади і службових повноважень.

"Існують показники, які необхідно виконувати … Коли працюють на показники, це і призводить до того, що використовуються незаконні методи дізнання і слідства, щоб мати ці показники", – підкреслив він.

У Харківській правозахисній групі особливо відзначили, що тенденція збільшення кількості фактів незаконного насильства в міліції стає очевидною.

Правозахисники заявляють, що протягом 2010 року в Україні значно збільшилася кількість порушень прав людини з боку Міністерства внутрішніх справ. Зокрема, почастішали повідомлення про катування та інші форми незаконного насильства, до яких вдаються працівники органів внутрішніх справ, інколи з летальними наслідками.

У середині березня Харківська правозахисна група закликала президента Віктора Януковича відправити у відставку міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.