Правозахисники підтвердили інформацію про місцеперебування Сенцова

9 Вересня 2017, 21:47

Українського політв'язня Олега Сенцова етапували з російської колонії в Якутську в Іркутськ. Про це повідомили члени регіональної Громадської спостережної комісії, які поговорили з Сенцовим у СІЗО.

Повідомляється, що його відвезли з колонії в Якутську приблизно тиждень тому. Політв’язня утримують у міському слідчому ізоляторі № 1.

«Зараз він перебуває на підвалі «червоного» корпусу іркутської в'язниці – в «одиночці». Як кажуть самі ув'язнені, «червоним» цей корпус СІЗО називається через наявність в ньому «розроблювальних» камер, де сидять "пресувальники". Ми не знаємо чи так це, але можемо підтвердити, що корпус зроблений з червоної цегли», – розповіли правозахисники.

Чому його перевели до Іркутська, Сенцов не знає. Переведення може означати проведення слідчих дій або судового розгляду.

Раніше російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова написала на своїй сторінці у Facebook, що Сенцова могли перевести у колонію суворого режиму у місті Іркутську. У МЗС України заявили, що відомство перевіряє інформацію щодо переведення Сенцова.

Нагадаємо, за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).