Правозахисники: армія Сирії отримала наказ вбивати учасників акцій протесту

16 Грудня 2011, 08:18

Колишні військові, які перейшли на бік повстанців, почали бій із загонами, лояльними до президента Башара Асада в самому місті Дераа, де вперше в березні пройшли антиурядові протести, та поблизу нього на контрольно-пропускному пункті, – повідомляє у четвер базована в Лондоні правозахисна організація Human Rights Watch.

За даними ООН, від початку протестів у Сирії загинуло щонайменше 5 тисяч осіб.

Human Rights Watch повідомляє, що за інформацією на підставі інтерв’ю з десятками перебіжчиків – командування армії віддавало прямі накази розстрілювати учасників акцій протесту проти режиму Асада. 

«Ми дійшли висновку, що ці злочини є злочинами проти людяності, які були широко розповсюджені, і були скоєні в рамках державної політики», –  заявляють правозахисники.

Як повідомлялось, 2 грудня ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує сирійську владу за злочини проти людяності

Нагадаємо, у Сирії тривають антиурядові протести, які почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони. 

Раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.

Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.

Санкції США та Європейського Союзу проти Сирії все більше загострюють економічну ситуацію в країні. Зокрема, аборона на імпорт нафти, накладена США ще в серпні, а ЄС у вересні, коштує Сирії $400 млн щомісяця. Скорочення валютних резервів, яке було оцінено в $18млрд,  надзвичайно ускладнює міжнародну торгівлю для країни. Банк Саудівської Аравії The Banque Saudi Fransi оголосив, що він продає 27% своїх активів в сирійських банках. Обсяги міжнародних інвестицій значно скоротились. А міжнародні кредитні картки більше не працюють в державі.

Читайте також: Усі проти Башара Асада

Позначки: