«Ми зараз з’ясували дуже цікаву річ. Ми відслідковуємо ситуацію по деяких складах злочинів. І ми побачили унікальний феномен: виявляється, в Україні з грудня 2012 року замітився серйозний спад одного злочину. При чому, не простого, надзвичайно важкого злочину, злочину, з яким держава дуже серйозно бореться. А саме: ст. 307 Кримінального кодексу України – це розповсюдження, поширення наркотиків, тобто, наркотрафік. Це дуже серйозна стаття. По ній дуже багато людей притягалося до відповідальності щороку, і тепер ми бачимо серйозне скорочення. Якщо брати по кількості людей, яких «закрили», то скорочення – майже у два рази. Це приблизно з грудня. Такого ж не може бути, правда? Які в нашій державі були підстави (для такого скорочення – Ред.)? Що – у нас наркоманів поменшало, запит на наркотики зменшився? Ні. Цього всього немає. Але людей закривають все менше і менше», – наголосив він.
На його думку, за цими справами просто не відкривають кримінальні провадження.
«Не відкривають провадження, тому що тепер, при новому КПК, буде значно складніше осудити таких людей. Тому що там важко збирати докази, вони потім розрушуються. Як правило, все ґрунтувалося на тому, що люди самі зізнавалися. Тепер опери (оперуповноважені – Ред.) знають, що люди зізнаватися не будуть, інтелектуального потенціалу розкрити ці злочини у міліції все ще немає, тому їх просто ігнорують. Це дуже поганий факт», – заявив експерт.
Він пояснив, що тепер зізнання не відіграють своєї ролі.
«Якщо людина потім від них відмовиться в суді, то треба доводити іншими доказами. Також потрібні: інтелект слідчого, гроші на проведення слідчих дій. Також, нормально налагоджена агентура, співпраця з громадськістю, яка допомагає міліції. Оскільки цього всього не існує, а самого зізнання не достатньо, то вони не реєструють (цих злочинів – Ред.). А суспільство думає, що у нас спало поширення наркотиків», – пояснив Гройсман.