Правозахисник: Судове засідання в СІЗО – це нонсенс

8 Грудня 2011, 15:28

«Подібної практики я не бачив. Якщо людина не з’являється в суд через певні проблеми зі здоров’ям, то це абсолютно адекватні законні підстави для перенесення цього слухання… Це (проведення суду у СІЗО. – Ред.) порушення Європейської конвенції (з прав людини. – Ред.), зокрема, забезпечення права на справедливий суд. Якщо особа, що постає перед судом, хвора, то про яку дієздатність та адекватність щодо сприйняття предмету обвинувачення і захисту як основних прав засудженого може йти мова… Слухання у камері СІЗО, як на мене, це нонсенс», – заявив Діденко.

«Я вважаю, що цей суд не є справедливим, якщо проводить подібного роду засідання», – додав він.

Правозахисник підтверджує, що у цьому випадку захист екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може звертатися до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, сьогодні розпочалося виїзне засідання Шевченківського райсуду у справі за обвинуваченням Тимошенко в зловживаннях на посаді керівника корпорації «Єдині енергетичні системи України», на якій розглядається обрання їй запобіжного заходу. Засідання відбувається в камері Лук'янівського СІЗО, де зараз перебуває Тимошенко.

Напередодні Уповноважений парламенту з прав людини Ніна Карпачова заявила, що в камері СІЗО не можна проводити жодних слідчих дій, а також судового засідання, оскільки це порушує норми Європейської конвенції.

Європейська народна партія також виразила своє обурення з приводу проведення засідання суду безпосередньо в камері Тимошенко, незважаючи на критичний стан її здоров’я та порушуючи всі можливі демократичні правові стандарти.

Як відомо, Тимошенко перебуває у медичній частині СІЗО через погіршення стану здоров'я. За словами її захисника Сергія Власенка, вона не встає з ліжка.