«Поріг настання кримінальної відповідальності жодним чином не впливає на кількість наркозалежних. Він впливає лише на практику ін’єкційного споживання, яка внаслідок зменшення порога, тобто криміналізації, стає небезпечнішою, а наркозалежні ще більше марґіналізуються, стають менш доступними для послуг профілактики, що своєю чергою призводить до збільшення кількості випадків ВІЛ-інфекції та гепатиту С і серед наркозалежних, і серед широких верств населення», – повідомляє Скала.
За його словами, потрібно змінити розміри наркотиків, за незаконне зберігання яких настає кримінальна відповідальність.
«Потрібно змінити ці ганебні таблиці розмірів наркотиків, підвищивши порогові розміри хоча б до чинних у Російській Федерації, а ще краще – довести їх до розмірів, прийнятих у більшості розвинених країн Європи. Таким чином держава та правоохоронна система принаймні не будуть пакувати тюрми та судові «клітки» хронічно хворими людьми, сотні мільйонів гривень платників податків буде спрямовано на протидію організованому наркобізнесу та розкриттю тяжких кримінальних злочинів, а міліція не буде «пастися» з останніх грошей на хабарі, які сім’ї віддають, щоб відкупитися від тюрми», – вражає Скала.
За офіційною статистикою Державної судової адміністрації 2012 року, за ч. 1 ст. 309 (зберігання наркотиків без мети збуту) за мізерні дози (2–3 куби «ширки») вироки отримали 13,5 тис. громадян України.
Детальніше читайте в статті Тиждень.ua Правозахисник Павло Скала: Міліція в багатьох містах України перетворилася на основного наркодилера.