Зокрема, правозахисник вважає, що Лутковська проявляє недостатній інтерес до кримінальних справ, в яких є ознаки політичних переслідувань.
"Поза її увагою залишаються кримінальні переслідування у кримінальному судочинстві. Вона взагалі відмовляється коментувати ці проблеми, бо вважає це політичними питаннями, вважаючи, що її офіс має бути поза політикою", – зазначив Захаров.
На його думку, така позиція неправильна, оскільки наявність політичних мотивів у кримінальному переслідуванні має перебувати якраз під пильною увагою уповноваженого.
"Оскільки таких переслідувань узагалі не може бути, бо це перетворює судочинство на розправу із політичними опонентами", – пояснив громадський діяч.
Водночас, він похвалив активність Лутковської, котру вона, за його словами, проявляє під час відвідин місць позбавлення волі, закритих дитячих будинків, психлікарень. Тим більше, що в бюджеті на такі поїздки передбачено обмежені кошти.
"Тут Валерія Володимирівна на висоті", – наголосив Захаров.
Правозахисник також відзначив як позитив активність Лутковської у законодавчій роботі.
"Вона почала аналізувати багато законопроектів, які стосуються прав людини, намагатися впливати на рішення парламенту в цьому сенсі, даючи свої оцінки та рекомендації. Іноді їй вдавалося, іноді не вдавалося", – зазначив голова правління Української Гельсінської спілки.
Крім того, Захаров визнав як негатив те, що Лутковська, попри значний резонанс та масові протести, не висловила своєї позиції щодо мовного закону.
Як повідомлялось, згідно зі стратегічним планом діяльності омбудсмена на 2013-2017 роки, Лутковська має намір поліпшити співпрацю з судовою владою, запровадивши посаду представника омбудсмена в Конституційному суді.
Крім іншого, омбудсмен має намір змінити порядок проведення щорічного звіту уповноваженого у парламенті.
Нагадаємо, Валерія Лутковська склала у Верховній Раді присягу Уповноваженого ВР з прав людини 27 квітня цього року.
Читайте також Валерія Лутковська: Народні депутати хочуть бачитись із Луценком, аби сприяти його виправленню