Правозахисник: кримінальні справи колишніх членів уряду – розправа над опозиціонерами

17 Грудня 2011, 12:41

«Я займався моніторингом чотирьох кримінальних справ проти колишніх членів уряду. Жодна з них не має нічого спільного із боротьбою проти корупції. Натомість є великі підозри, що ці справи – така собі  розправа над опозицію», – сказав Люнгбо.

Мікаел Люнгбо зазначив, що політиків не можна судити за політичні рішення. Адже вони щодня змушені йти на кардинальні рішення. Однак, якщо ж справу розпочато, то потрібна її аргументація. Такого в Україні міжнародний експерт не побачив.

«Якщо система вирішує судити політиків, то потрібно бути обережним. Мають виконуватися всі норми, аби не було дорікань та критики. Однак в Україні, чомусь, все зовсім інакше.З підозрюваних одразу брали підписку про невиїзд. У залах суду всі, окрім Тимошенко, утримувалися за гратами. Аокремі звинувачення в справах взагалі стосувалися дрібниць. Наприклад, заступник міністра юстиції не правильно оформив документи. Чи міністр внутрішніх справ перевищив бюджет», – зазначив експерт.

Під час зустрічі Люнгбо наголосив, що гучні справи проти політиків мають вести досвідчені судді.

«У таких випадках потрібні неупереджені та досвідчені судді, які не мають політичного досвіду. Я спостерігав за процесами. Склад суддів був незмінний і вони надто молоді. Трьом з них ледве за тридцять», – звернув увагу Люнгбо.

Також він висловив занепокоєння щодо певної «розпливчатості» звинувачень.

«Я перечитав звинувачення, яке висували одному з політиків. Там кілька десятків сторінок, на них розповідають, з якими особами зустрічався підозрюваний, якими володів компаніями, кому платив гроші.Я передивився текст кілька разів, однак не зрозумів – у чому винна людина» – сказав Люнгбо.

Довідка

Мікаел Люнгбо тривалий час працював на посадах прокурора, шефа поліції та заступника голови Данської служби безпеки. Також вінпрацював для Європейського союзу та інших міжнародних організацій головним радником в Албанії, політичним радником у Судані, експертом із верховенства права в Іраку та головою групи з оцінки ситуації у Південній Африці. Нині представляє Данський Гельсінський комітет із прав людини.