Православний Комінтерн

ut.net.ua
9 Листопада 2007, 00:00

«Український ТИЖДЕНЬ» дослідив походження і організаційнізв’язки основних проросійських організацій 

України
 
ПАРТІЯ «РУССКІЙ БЛОК»
У червні 1999 року було створеноРусскоє двіженіє Украіни (РДУ). 2001року з нього виокремилася партія «За Русь єдіную». У 2002-му — після об’єднання РДУ з партією «Русско-украінскійсоюз» була створена партія «Русскій блок», лідером якої став АлєксандрСвістунов. Пізніше його на короткийтермін замінив Владімір Пашков, людина депутата від ПР В’ячеслава Богуслаєва. На виборах 2004 року вони підтримували Януковича, в 2006-му та 2007-му — агітували за Партію регіонів.
 
РУССКАЯ ОБЩІНА КРИМА (РОК)
Громадська організація, що має 26 відділень уКриму. Заснована ужовтні 1993 року. ЗаРОКівськими (швидше завищеними) данимикількість членів сягає15 тис. осіб. Близько 300членів РОКу є депутатами рад різних рівнів — серед них є депутати Верховної РадиКриму та члени Президіуму ВР АРК. Керівництво — депутати кримського Парламенту. Одиніз них, Олег Родивілов, у серпні 2006 рокукерував «російською» стороною під часконфлікту з татарами через міський ринок в Бахчисараї, що колись був мусульманським кладовищем. Тоді силове протистояння спричинило введення посиленого бронетехнікою загону міліцейськогоспецназу для розведення сторін.
 
«СОЮЗ ПРАВОСЛАВНИХ БРАТСТВ»
Починався у 1997 році як кампаніяпроти запровадження індивідуальних кодів. У його діяльності бралиучасть не лише представники навколорелігійних православнихбратств, але й вище духівництвоУПЦ (МП). Офіційно був створенийна початку 2001 року. Керівник«Союзу» Валентин Лукияник під часвиборів постійно агітував за Комуністичну партію України. 4 листопада «хресну ходу» в Києві, а насправді — замаскований під неї імперський «Русскій марш», проводили саме вони.
 
СОЮЗ ПРАВОСЛАВНИХ ГРАЖДАН УКРАІНИ «ЄДІНОЄ ОТЄЧЄСТВО»
Громадська організація, заснована в2005 році. СПГУ намагається мобілізувати православних на боротьбу з «ворогами канонічного православ’я», проти відокремлення УПЦ (МП) від РПЦ. Союзниками СПГУ є ПСПУ (Вітренко) та ПРУ. Куратором створення СПГУ був КіріллФролов — голова московської організації СПГ, провідний науковий співробітник затулінського Інституту країн СНД .Головою СПГУ був обраний Валерій Кауров, першим заступником — АлєксєйДобичін («Прорив»). Пізніше, після депортації в 2006 році лідера «Прорива» уРосію, його організація фактично влилася в СПГУ, створення якого, як ЄСМ,було відповіддю Кремля на події Помаранчевої революції. Координував діяльність цих організацій Модест Колєров, донедавна співробітник адміністрації Путіна. До слова, «канонічні»православні намагаються не відставативід нових методів роботи з людьми —нещодавно Фролов закликав священиків активніше вести інтернет-щоденники (блоги) з місіонерською метою.СПГУ з часу створення брав участь набоці УПЦ (МП) у кількох конфліктахщодо приміщень церков та монастирів,в антинатівських протестах у Феодосії таОдесі. Остання їхня голосна акція — цепідтримка встановлення в місті пам’ятника Катерині ІІ.
 
ЄВРАЗІЙСЬКИЙ СОЮЗ МОЛОДІ (ЄСМ)
Не приховує того, що заснований у2005 році в Росії для протидії «кольоровим революціям». Малочисельні та найбільш еклектичні за своєю ідеологією регіональні підрозділи ЄСМ на територіїУкраїни діють напівпартизанськими методами. Вони відзначилися низкою символічних провокативних акцій, остання зяких — пошкодження пам’ятного знакана честь КонституціїУкраїни на Говерлі таначебто проведена кількагодинна хакерська атака на сайтПрезидента України. Подібна послуга у світі кіберзлочинців коштує всього сотні доларів, але має великий резонанс навіть у західних ЗМІ. Значна кількість активістів ЄСМ одночасно перебувають у ПСПУ та «Братстві» Корчинського.
 
ПРОМОСКОВСЬКЕ «КАЗАЦТВО»
Є окремою сутністю проекту політичного православ’я. Найпомітніші дві структури —міжнародний союз козаків «Запорозька Січ» — отаманЄвген Близнюк та Козацьке військо запорозьке низове — отаман Олександр Панченко. Кримскій казачій союз — атаман Владімір Черкашин. Атаманське правління ККС знаходиться на території
Російського культурного центру Сімферополя. Проте, тема промосковських казаків є дуже широкою і потребує окремої розмови. Зараз «казацтво» інтенсивно використовуєтьсядля створення джерел напруження в Криму шляхом конфліктів із кримськими татарами.