Згідно з євангельським переказом, в цей день Ісус Христос перебував "у гробі", тобто після смерті і зняття з хреста він був похований обгорненим в плащаницю.
Велика субота – час спокою, радісного і зосередженого очікування великодніх урочистостей, переживання перемоги над гріхом і смертю. Це день суворого посту.
Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість.
З Великої Суботи починається святкування Воскресіння. Про це говорить богослужіння Великої Суботи, а також і проповіді святих отців, які в цей день присвячені воскресінню й перемозі. Це видно і з іконописної традиції.
Канонічна ікона Воскресіння Христового – це зображення Його зішестя у пекло. Звичайно, існують ікони Воскресіння, на яких зображують явлення Христа мироносицям і учням. Однак у повному розумінні іконою Воскресіння є зображення знищення смерті, коли душа Христа, поєднана з Божеством, спустилася в пекло і звільнила душі усіх, хто був там і чекав Його як Спасителя.
"Смерті святкуємо умертвіння, пекла ж руйнування",- співаємо ми в церкві. Перемога над пеклом і умертвіння смерті – в цьому і є глибинний сенс свята.
Після літургії у цей день відбувається перше освячення пасхального частування – пасок та писанок.
В Суботу у Храбі Гроба Господня в Єрусалимі сходить благодатний вогонь, який віряни везуть у різні кутки світу.
Після Великої Суботи починається день Воскресіння Христового.