Правоохоронців просять порушити справу за замах на життя журналіста

2 Серпня 2011, 19:19

Олійник вимагає порушити справу за п.5 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України – замах на вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб.

Про це йдеться депутатських зверненнях Олійника до міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, генпрокурора Віктора Пшонки та голови СБУ Валерія Хорошковського.

«Кваліфікуючи замах на життя журналіста як дрібне хуліганство, правоохоронні органи фактично прирівняли цю подію до розбитої вітрини кіоску. Це цинічно. Вже з неправильної кваліфікації кримінальної справи видно, що цей злочин міліція і прокуратура не збираються розкривати, тому що вони свідомо не розглядають його, як тяжкий злочин», – заявив Олійник.

Він упевнений, що замах на життя редактора вчинений у зв’язку з його професійною та громадсько-політичною діяльністю.

Депутат вимагає від керівництва правоохоронних органів забезпечити захист Мацуки.

«Олексій Мацука відомий в Донецьку завдяки своїм статтям та журналістським розслідуванням, в яких він обґрунтовано та мотивовано критикує дії посадових осіб місцевих органів влади (питання корупції, нецільового використання бюджетних коштів та різноманітних фальсифікацій)», – вказує депутат у зверненнях.

Крім того, Олійник вимагає від правоохоронних органів перевірити на причетність до організації підпалу квартири редактора інтернет-видання «Новини Донбасу» одного з колишніх керівників регіону.

Як повідомлялось, міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає владу надати журналістові інтернет-видання «Новини Донбасу» Андрію Мацуці охорону у зв'язку з підпалом дверей його квартири в Донецьку.

Нагадаємо, невідомі підпалили двері квартири Мацуки. 31 липня міліція порушила кримінальну справу за фактом хуліганства у зв'язку з підпалом вхідних дверей квартири журналіста.

Під час огляду місця події оперативники виявили сліди горіння на сталевих дверях, а при вході в під'їзд – обгорілу пластикову пляшку й похоронний вінок з написом «Олексію Віталійовичу від скорботних друзів і подруг».