Правоохоронці завершили розслідування справи щодо Рубана та Савченко

1 Серпня 2018, 19:06

Правоохоронці завершили розслідування справи щодо народного депутата Надії Савченко та керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана. Про повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, передає РБК-Україна.

 

За її словами, матеріали кримінального провадження вже передали сторонам захисту для ознайомлення.

 

Крім того, Сарган додала, що більш детальну інформацію щодо справи повідомлять 2 серпня у ході брифінгу генерального прокурора Юрія Луценка і першого заступника голови СБУ Віталія Малікова.

 

Нагадаємо, 8 березня у зоні АТО, на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорськ", правоохоронці затримали лідера Центру визволення полонених "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана під час спроби потрапити з "ДНР" на підконтрольну Києву територію. Правоохоронці вже повідомили йому про підозру за фактом порушення ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч.1 ст.14 (готування до злочину) та ч.3 ст.258 (терористичний акт) ККУ. 

 

Додамо, Служба безпеки України оприлюднила відео, на якому зафіксовано перевезення з ОРДіЛО великої партії вогнепальної зброї в автомобілі Рубана. Крім того, глава СБУ Василь Грицак заявив, що підозрюваний у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терористичних актів Володимир Рубан діяв за змовою з очільником "ДНР" Олександром Захарченком та іншими "лідерами" так званої республіки.

 

22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.