Правоохоронці прийшли з обшуками в Укрзалізницю – розслідують схему на 12 мільйонів гривень

20 Серпня 2020, 12:24

Правоохоронці прийшли з обшуками у приміщення Укрзалізниці та комерційні структури у Вінниці та Києві – слідчі викрили оборудку, внаслідок якої державі завдано збитків на майже 12 млн грн. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ у четвер, 20 серпня.

 

«Слідство підозрює посадових осіб філії Укрзалізниці в організації схеми привласнення державних коштів через афілійовані  комерційні структури, зокрема з ознаками фіктивності», – йдеться в повідомленні.

 

Встановлено, що протягом 2019-2020 років філія виділила понад 60 мільйонів гривень для закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту пасажирського рухомого складу. Переможцями тендерних торгів стали підконтрольні організаторам структури, яким УЗ перерахувала всю суму грошей.

 

«Проведені в ході слідства  експертизи встановили реальну вартість товаро-матеріальних цінностей та засвідчили безпідставне завищення вартості продукції, що завдало збитків державі на суму майже 12 мільйонів гривень», – зазначають у МВС.

 

Мова йде про ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Такий злочин карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.