Правоохоронці повідомили про підозру сину Гладковського

21 Грудня 2020, 16:09

У понеділок, 21 грудня, правоохоронці повідомили про підозру сину колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорю. Про це йдеться на сайті Національного антикорупційного бюро.

 

Мова йде про одержання 950 тис. грн неправомірної вигоди. Дії кваліфіковані за ч.2 ст.369-2 КК України («зловживання впливом»).

 

Слідство встановило, що підозрюваний разом із ще низкою осіб у 2015-2017 рр. реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК «Укроборонпром» із використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» та інших суб’єктів господарювання.

 

Завдяки зусиллям підозрюваного, ТОВ «Оптимумспецдеталь» отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами «Укроборонпрому». За що він отримував неправомірну вигоду, яка, за домовленостями, мала становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором підозрюваниий отримав 950 тис. грн. неправомірної вигоди. Однак, на переконання слідства, це не єдиний випадок протиправної діяльності – решту фактів наразі досліджують.

 

Загалом, слідство встановило вісім учасників схеми за участі ТОВ «Оптимумспецдеталь». Із них дві особи засуджено, троє – на лаві підсудних. Ще троє залишаються підозрюваними (із особою, якій наразі повідомлено про підозру).

 

В межах розслідування встановлено, що за час дії схеми за участі ТОВ «Оптимумспецдеталь», ДК «Укроборонпрому» поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, при цьому до бюджету не надійшло понад 49 млн грн, із яких 25,77 — податок на додану вартість, 23,57 — податок на прибуток.

 

У відомстві не називають прізвища підозрюваного, однак адвокат Ігоря Гладковського – Руслан Волинець – підтвердив вручення підозри у коментарі «Укрінформу».

 

Нагадаємо, 3 червня Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила слідство щодо Олега Гладковського.