Правоохоронці повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук

2 Грудня 2019, 19:43

Правоохоронці повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук. Про це в понеділок, 2 грудня, повідомляється на сайті Нацполіції.

 

Як зазначається, у жовтні 2019 року державний виконавець прибув до НААН України для перевірки виконання рішення суду щодо поновлення на посаді одного з директорів  держпідприємства, яке входить до складу установи. Окрім того, державний виконавець мав вручити високопосадовцю НААН постанови про відкриття виконавчого провадження та з інших питань, що входять до повноважень державного виконавця.

 

Як зазначається, посадовець умисно втрутився в діяльність виконавця, аби перешкодити виконанню ним службових обов'язків та не допустити оголошення йому постанови. Посадовець виштовхнув виконавця зі свого службового кабінету та не допустив отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.

 

Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції обшукали приміщення НААН України, аби вилучити відео та інші документи, які мають значення для розслідування.

 

Мова йде про ч. 2 ст. 343 ККУ (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця). Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.

 

У Нацполіції не вказують імен, проте згідно з інформацією на сайті НААН, її президентом є Ярослав Гадзало.

 

Нагадаємо, раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявляв про підозри 8 особам і 315 кримінальних справ, що стосуються НААН.